Klub Rodziców

Weekendowe spotkania rodziców i dzieci w Pałacu Młodzieży
zapraszamy już dzisiaj!

Witajcie w Klubie Rodziców

Klub Rodziców powstał w marcu 2007 roku w Swarzędzu pod Poznaniem. Założeniem Klubu było umożliwienie poznania, zaprzyjaźnienia się rodziców, wymiana informacji, aktywne wspólne spędzanie czasu i wzajemna pomoc. W październiku tego samego roku Klub zaczął stawiać pierwsze kroki w Szczecinie. Do chwili obecnej dołączyło do nas około 40 rodziców ze Szczecina i okolic. Kontaktują się z nami również rodzice z innych części Polski.
Od momentu powstania Klubu odbyły się spotkania, w których uczestniczyli rodzice z dziećmi. Miło spędzaliśmy czas w Pałacu Młodzieży podczas dyskusji, prezentacji noszenia dzieci w chustach oraz spotkań nt. wychowywania dzieci. Staramy się utrzymywać ze sobą stały kontakt, a jeśli zachodzi taka potrzeba - spotykamy się też indywidualnie, poza Klubem, aby doradzać sobie i wspierać się w sprawach osobistych.

Zapraszamy do naszego Klubu!Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi w wieku (0-10 lat) oraz przyszłe Mamy do naszego Klubu w celu poznanie innych rodziców, zaprzyjaźnienie się, wymiany informacji, poglądów, doświadczeń, rozmowy o problemach mniejszych lub większych.

UWAGA piszcie do nas także jeśli macie starsze dzieci! Podczas zorganizowanych spotkań dzieci będą czynnie uczestniczyć w spotkaniach. Przewidziane są dla nich wspólne czytanie książeczek, oglądanie bajek, malowanie itp.
Myślimy o zorganizowaniu wspólnych wyjść na kryty plac zabaw, ćwiczenia z dziećmi, wyjazdy do kina, wyjścia na spacer. W okresie wiosenno-letnim proponujemy wyjazdy po Polsce dla zorganizowanej grupy rodziców.

Mile widziani są:

• * RODZICE AKTYWNI, którzy chętnie podróżują ze swoimi pociechami oraz uczestniczą wraz z nimi w różnego rodzaju imprezach, spotkaniach.
  • * OSOBY, KTÓRE CHĘTNIE SŁUŻĄ POMOCĄ i są otwarte na to by:
  • - bezpłatnie podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami na rzecz naszego klubu (lekarz, pielęgniarka, psycholog, nauczyciel, osoby prowadzące warsztaty dla kobiet i dzieci, itp.) ,a w szczególnosci dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.
  • - bezpłatnie oddać ubranka bądź artykuły dziecięce na rzecz potrzebujących rodzin. Liczy się każda forma pomocy! Czekamy więc na inne propozycje.
  • * OSOBY SAMOTNIE WYCHOWUJĄCE DZIECI, które chcą wyjść z cienia samotności.
  • * RODZINY, KTÓRE POTRZEBUJĄ WSPARCIA CZY INNEJ POMOCY.Dla nich zorganizujemy grupę wsparcia lub indywidualne spotkania w zależności od rodzaju problemu.

Proponujemy także utworzenie BANKU CZASU MATEK którego założeniem jest aby każda z mam mogła zostawić swoje dziecko pod opieką innej mamy (w celu załatwienia potrzebnych spraw, wyjścia z mężem itp)i na odwrót a czasem jednostronnie.

Zapraszamy - piszcie do nas o sobie, swojej rodzinie, o Waszych propozycjach!

Pic 3

UWAGA Posiadamy adresy fundacji, stowarzyszeń, organizacji rodzinnych na terenie Szczecina. W razie konieczności zapewniamy anonimowość.
Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Można też jednorazowo skorzystać z naszej pomocy.
Rodzice pracujący, którzy nie zawsze mają czas na nasze spotkania mogą pozostawać z nami w kontakcie e-mailowym bądź telefonicznym. Zainteresowanych będziemy informować o nowościach drogą e-mailową.

Joanna Solis

<18:28 2009-11-15/html>